Talentų ringas

Tu Ne Vienas
2014 10 kovo
Norim valgyt ir gaminti
2023 25 sausio
 

Tikriausiai kiekvienas jaunimo darbuotojas nori, kad mūsų jaunimo centrą lankantys jaunuoliai žengtų į gyvenimą iškėlę galvą, drąsiai, nebijodami suklysti, eksperimentuoti, ieškoti ir atrasti. Kad kiekvienas iš jų – jaunų asmenų, turėtų pasitikėjimo savimi, žinotų savo vertę ir neleistu niekam jos menkinti.

Kiekvienas jaunuolis yra individualiai nuostabus. Kiekvienas turi savo charizmą, nuoširdumą, draugiškumą, rūpestį, meilę ir dar daug kitų nuostabių savybių, tik kartais jos yra giliai paslėptos. Jas išlukštenti, kartais būna labai sunku. Todėl kiekvienas šiltas, nuoširdus žodis tą keltą sušvelnina.

 

Ramygalos atvirame jaunimo centre „Šalies jaunimo Talentų ringas“ organizuojamas jau ketvirtą kartą. Tradiciniu renginiu tampa ne tik pats festivalis, bet ir jo simbolis – bokso pirštinė, kurią kaip didžiojo prizo taurę, kiekvienais metais savo rankomis sukuria Ramygalos kultūros centro edukatorė Stanislava Šlevaitė. Tačiau šiais metais pasiruošimas renginiui buvo kiek kitoks. Talentų ringas buvo perleistas Jaunimo iniciatyvinei grupei „Mes galim“, už kuria atsakingas Deividas Liberis. Pagrindinis projekto tikslas: ugdyti jaunų kūrybiškų asmenų pasitikėjimą savimi, brandinti socialiai atsakingą asmenybę, gebančia kūrybiškai kurti, siekti užsibrėžto tikslo ir efektyviai spręsti iškylančias problemas. Projektas viršijo visus mūsų lūkesčius. Atsižvelgiant į standartizuotų testų bei egzaminų baimę, buvo suorganizuoti viešo kalbėjimo mokymai. Drauge su lektoriumi Luku Kulikausku, jaunuoliai ne tik tyrinėjo įtraukiančios kalbos elementus ir struktūrą, bet kalbėjo apie viešosios kalbos baimę ir kaip tai suvaldyti. Kartu atliko praktines užduotis per kurias jaunimui pavyko susidoroti su viešojo kalbėjimo baime.  Projektas tuo nesibaigė. Įgiję drąsos, po mokymų jaunuoliai nėrė į darbus ruošdamiesi „Šalies jaunimo Talentų ringui“. Renginio vadovas Deividas Liberis savo atsakingumu ir rūpesčiu perėmė didžiąją dalį renginio iššūkių. Prie projekto įgyvendinimo savanoriškai prisidėjo Valdemaras Liudvinavičius, Augustė Buziūtė ir Gileta Švilpaitė.

 

Atrodė viskas einasi sklandžiai, tačiau ne tik dėl renginių gausos ir dubliavimosi, bet ir dėl prastų orų netikėtai pradėjo sirgti darbuotojai. Galiausiai liko tik jaunimo darbuotoja Ernesta Liužinienė ir vienuolika jaunuolių. Dalis jų pradėjo kalbėti apie renginio nukėlimą, tačiau sukaupus drąsą ir tikėjimą savimi, jauni asmenys su pagalba pabaigė darbus, suorganizavo dekoracijas (bokso pirštines ir gongą) ir parašė scenarijų. Pakviesti draugų, prie pagalbos prisidėjo ir tie jaunuoliai, kurie nesilanko atvirame jaunimo centre. Tuo metu visos rankos buvo svarbios. 

Renginio dieną vyko kelionės pas rėmėjus ir salės dekoravimo užbaigimas bokso tematika. Atrodė jau viskas, renginys už 8 valandų, tačiau ir čia prasti orai „pavogė“ iš mūsų nuostabų Ramygalos kultūros centro meno vadovą Virginijų Kazlauską, kuris sutiko pagelbėti jaunimui įgarsindamas renginį. Net ir būdamas prastos sveikatos Virginijus padarė labai daug. 

Liko pusvalandis, kurio metu sužinom apie neatvykstančią jauną solistę. Scenarijaus ir eigų pakeitimas jaunuolių rankose vykstą žaibiškų greičių. Likę 10 jaunuolių kolektyvų kurie atvyko iš Zarasų, Kauno, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Panevėžio ir Ramygalos lipo į sceną, demonstruodami savo talentą. Renginiui įpusėjus, vedėjai pradėjo kviesti talentingus asmenis iš publikos. „Jei tu galvoji, kad gali, kviečiame ir tave savo jėgas išbandyti čia ir dabar“ – skatino vedėjai.  Net du jaunuoliai pertraukos metu užsiregistravo, o renginio pabaigoje parodė savo talentą. Vienas iš jų – reperis  MC Bitė. Jis tapo didžiojo prizo (bokso pirštinės) nugalėtojų. Šiais metais buvo suteiktos 5 pagrindinės nominacijos:profesionaliausiais atlikėjais tapo jaunimo muzikos grupė „Stefko“ iš Biržų. Originaliausia nominacija atiteko šiuolaikinių šokių grupei „Ugnis“ iš Ramygalos. Estetiškiausiu pasirodymų tapo Gabrielės Kirklytės fotografijų darbai iš Kupiškio. Kūrybiškiausias pasirodymas atiteko solistei „Rutatolie“ iš Ramygalos. Mergina nustebino ne tik repo žanru, bet ir pačios kurta daina apie atvirą jaunimo centrą. Šiuolaikinė šokių grupė „Mėta“ iš Zarasų namo parsivežė „Karščiausią“ nominaciją. Komisijos pirmininkui panorėjus buvo įteikta dar viena nominacija atlikėjoms „Kotyro“ iš Pasvalio. Renginį vainikavo Gabrieliaus Vagelio  ir jaunimo grupių „Stefko“ ir „Rock black day“ koncertas.

Ačiū iniciatyvinės grupės „Mes galim” vadovui Deividui Liberiui. Ačiū vedėjams Augustei, Giletai ir Valdemarui. Nuoširdus ačiū mūsų keramikei Stanislavai Šlevaitei už tradicija tampantį talentų ringo pagrindinį prizą-simbolį keramikinę bokso pirštinę, taip pat dėkojame Virginijui už įgarsinimo paruošimą, Karolinai Raziūnienei už įamžintas akimirkas renginio metu. 

Yra sakoma, vienas karys ne karys, todėl ypatingą ačiū tariame jaunimui: Vakarei Liužinaitei, Giedriui Morkūnui, Skaistei Ulytei, Domantui Šiaulinskui, Akvilei Palionytei, Godai Jonaitytei, Aurelijai Riselytei, Rūtai Malciūtei. Jaunimas ne tik prisidėjo prie dekoracijų ir renginio pasiruošimo darbų, bet ir sutvarkymo po jo.

Po visko, tą naktį gimė įdėja parašyti projektą ,,Naktinė kuryba,, kuris startuoja jau šį šeštadienį – birželio 18 dieną. Projekto metu jaunimas turiningai praleis naktį Ramygalos kultūros centre. Vėliau ruošis eiti į žygius ir šešis pirmadienius iš eilės gamins. 

 

 

Ramygalos atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja Ernesta Liužinienė ir Rūta Malciūtė